DÜ SPOR YÖNETİCİLİĞİ ÖĞRENCİLERİ FİDAN DİKİMİ GERÇEKLEŞTİRDİ

DÜ SPOR YÖNETİCİLİĞİ ÖĞRENCİLERİ FİDAN DİKİMİ GERÇEKLEŞTİRDİ
22 Kasım 2018 Perşembe 16:25

Düzce Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği bölümü öğrencileri, Her Bir İnsan İçin, Bir Fidan Dikin” temalı etkinlikte, fidan dikimi gerçekleştirerek örnek bir sosyal sorumluluk faaliyetine imza attı.

Stratejik Yönetim dersi kapsamında çeşitli organizasyonlar düzenleyen Spor Yöneticiliği bölümü, fidanları toprağa dikerek yeşil çevre oluşturma adına toplumsal farkındalık oluşturdu. Etkinliğe; Düzce Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakkı Çoknaz, Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevcan Öztemiz, Spor Yöneticiliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Korkmaz Yiğiter, Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölüm Başkanı Doç. Dr. Hülya Ünver, Spor Yöneticiliği Bölümü’nden Dr. Öğr. Üyesi Nurgül T. Kardaş, organizasyon grubu öğrencileri ve her iki Fakültenin mensupları katıldı.

Etkinlikte konuşan Düzce Üniversitesi Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevcan Öztemiz, Global Girişimcilik Haftasının kutlandığı bir haftada öğrencilerin böyle bir etkinliği organize etmelerinden büyük memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Oksijen kaynağı olan ağaçların saymakla bitmeyen faydalarının bulunduğunu, insanların ve diğer canlıların yaşamlarını devam ettirebilmesinde çok önemli görevler üstlendiğini belirten Prof. Dr. Öztemiz, küresel iklim değişikliğinin yanı sıra gelişen teknoloji ve sanayi ile birlikte insanoğlunun doğayı değiştirdiğini söyledi. Öztemiz, biyolojik çeşitlilik ve doğal dengenin korunması, sürdürülebilir olması ve gelecek kuşaklara temiz bir yaşam alanı sağlamak için ağaç dikmenin çok anlamlı ve önemli olduğunun da altını çizdi.

Bir tek fidanın, yaklaşık 100 insana yetecek kadar oksijen ürettiğine işaret eden Prof. Dr. Sevcan Öztemiz,  dikecekleri her fidan için gelecek nesillere birer nefes olacaklarını dile getirdi. Organizasyonda emeği geçen başta Düzce Üniversitesi Rektörlüğü olmak üzere, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakkı Çoknaz, Spor Yöneticiliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Korkmaz Yiğiter, Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölüm Başkanı Doç. Dr. Hülya Ünver, organizasyon grubu öğrencileri ile emeği geçen tüm idari ve teknik personellere teşekkür etti.

Düzce Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakkı Çoknaz yaptığı açıklamada, öğrencilerin bu anlamlı organizasyonları düzenlemelerinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek bu tür organizasyonların kampüsümüze daha güzel ve temiz bir çevre sağlayacağını sözlerine ekledi. Spor alanlarını da ilerleyen zamanlarda ağaçlandırmak istediklerini söyleyen Prof. Dr. Çoknaz,  katkı sağlayanlara teşekkür etti.

Etkinlikte, Düzce Üniversitesi Spor Yöneticiliği Bölümü öğrencilerinin organizasyonlarının devam edeceğini dillendiren Doç. Dr. Korkmaz Yiğiter ise öğrencilerin hem faydalı işler ortaya koyacağını, hem de organizasyon süreçlerini tecrübe edeceklerini ifade ederek organizasyon grubu öğrencilerine teşekkür etti.

Doç. Dr. Hülya Ünver ise fidan dikimi ile ilgili teknik bilgileri öğrencilerle paylaştı. Etkinlikte, Düzce Üniversitesi öğretim üyeleri ile Oğuzkaan Çöpçü, Onur Korkut, Anıl B. Doğan, Ayşegül Çolak ve Niyazi Kaçar’ın oluşturduğu organizasyon grubundaki öğrenciler 60 fidan dikimi gerçekleştirdi. Etkinlik, katılım belgelerinin takdimi ve fotoğraf çekimi ile son buldu.

17 Ek

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.