DÜ GELENEKSEL VE TAMAMLAYICI TIP ÜRÜNLERİNİN PREKLİNİK ANALİZLERİNE ÖNCÜLÜK EDİYOR

Düzce Üniversitesi, Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp ürünlerinin preklinik ve klinik analizleri konusunda sanayi kuruluşlarına güvenilir test ve analiz hizmeti sağlamaya ve bu alanda liderlik yapmaya devam ediyor.

DÜ GELENEKSEL VE TAMAMLAYICI TIP ÜRÜNLERİNİN PREKLİNİK ANALİZLERİNE ÖNCÜLÜK EDİYOR
HABİP YAĞIZ
HABİP YAĞIZ
11 Aralık 2020 Cuma 09:34

Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Programı kapsamında, Çevre ve Sağlık alanlarında ihtisas üniversitesi ilan edilen Düzce Üniversitesi, Sağlık alanında ihtisaslaşma konusunu Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp olarak belirlemişti.

Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp konusunda; tıbbi bitki yetiştiriciliğinin bölge halkına yaygınlaştırılması, çok sayıda Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp uygulamasının sağlanması, tıbbi mantar yetiştiriciliğinin bölge halkına yaygınlaştırılması, ürün geliştirme ve markalaşma gibi geniş bir yelpazede faaliyet gösteren Düzce Üniversitesi, bu alanda hem ulusal hem de uluslararası firmalar tarafından geliştirilen çok sayıda Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp ürününün preklinik analizlerine de öncülük ediyor.

İhtisaslaşma konusu ile alakalı olarak çok sayıda Araştırma ve Uygulama Merkezi’ne sahip olan Düzce Üniversitesi, şu ana kadar 70’den fazla ticari ürünün preklinik analizlerini tamamladı. İhtisaslaşma faaliyetleri kapsamında ikili iş birliği anlaşması imzalanan Naturin, IPMC İlaç San. ve Tic. A.Ş. Aksuvital Doğal Ürünler A.Ş. ve Arı Mucizesi Doğal Ürünler Pazarlama A.Ş. gibi firmalara ek olarak, ihtisaslaşma süreci kapsamında geliştirilen markaları lisansladığı Formlife Sağlıklı Yaşam Ürünleri A.Ş. firmasına oldukça geniş bir yelpazede analiz hizmeti sunan Düzce Üniversitesi, bu alanda oldukça yoğun bir analiz talebi almaya da devam etmektedir.

Düzce Üniversitesi Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulama ve Araştırma Merkezi firmalara, ürünlerin hücre kültürü ve mikrobiyolojik testleri konusunda hizmet verirken, klinik uygulama ruhsatı almasıyla birlikte yine bu ürünler için Klinik Test imkanı da sağlamaktadır. TÜRKAK akreditasyonuna sahip Düzce Üniversitesi Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi (DÜBİT), analitik cihazlarla yapılan testler konusunda firmalara test imkanı sağlarken, Düzce Üniversitesi Deney Hayvanları Uygulama ve Araştırma Merkezi ise, fareler ve diğer deney hayvanları ile ürünlerin etkinlik ve toksisite testleri gibi geniş bir alanda test imkanı sağlamaktadır.

Ayrıca DÜBİT, Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp ürünlerinin birçoğunun etken maddesinin analizine olanak sağlayan, aşağıda listeli çok sayıda standardı satın alarak endüstriyel kuruluşlara çok daha geniş spektrumda test ve analiz sağlamaya başladı.

Sinamik Asit

Quercetin

Glycyrrhizin Asit

Caffeic Acid phenethyl ester (CAPE)

Kemferol

Askorbik Asit

Ginkgolide A

Madekasik Asit

Palmitik Asit (Hexadecanoic Acid)

Ginsenoit

Asiatic Acid

Stearik Asit (Octadecanoic Acid)

Cynarin

Asiatikozid

Kinin

Ferutinin

Hiperisin

Cinnamaldehyde

Curcumin

Resveratrol

Limanen

Gingerol

Hesperidin

Linalol

Oleuropein

Valepotriat (Valtrate)

Ökaliptol (1,8 – Cineole)

Silimarin

Protopin

Prosiyanidin ve S- Prunasin

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.