OSMAN KILIÇ, “BEYKÖY HALKIMIZA VERDİĞİMİZ SÖZLERİ YERİNE GETİRDİK”

Beyköy’ün üçüncü dönemdir Belediye Başkanlığını yürüten Osman Kılıç, halkına verdiği sözleri tutmanın gururunu yaşıyor. Seçim beyanında vadettiği tüm çalışmaları hemen hemen bitiren Kılıç, belediye başkanlığından başka bir görev almayacağını söyledi.

OSMAN KILIÇ, “BEYKÖY HALKIMIZA VERDİĞİMİZ SÖZLERİ YERİNE GETİRDİK”
CİHAT TUTKUN
CİHAT TUTKUN
10 Eylül 2020 Perşembe 12:18

81 Oray Tv’de Söz Sizde programında Cihat Tutkun’un konuğu olan Beyköy Belediye Başkanı Osman Kılıç, “Gelişen Kent Beyköy” parolası ile çıktığı yolda 3’üncü dönemine devam ediyor. Bu süre içerisinde vadettiği tüm sözleri yerine getiren Kılıç, amaçşarının, halkla iç içe, yaşanabilir refah seviyesi yüksek bir Beyköy oluşturarak yollarına devam etmek olduğunu ifade etti. Kılıç, “2009 yılında başkan adayı olduğumda seçim sathında Beyköyü’nü daha iyi şartlara getirmek, daha yüksek seviyelere çıkararak daha müreffeh bir Beyköy yapacağız diye beyanatlarımız vardı. 2019 yılı sonuna kadar bu sözlerimizi yerine getirdik aslında. Ana sorunların tamamını çalışarak çözdük. Bizden önceki dönemlerde içme suyu ile ilgili taahhütler yapılmış, bu konuda çok sorun yaşanmış ama çözülememiş. Biz o zaman şunu söylemiştik; “Suyla gelip suyla giden belediye başkanı olmak istemiyoruz” Amacımız altyapı, üstyapı ve su sorununu kökten çözeceğiz diye başkan olduk. 5 yıl boyunca 1 km bile asfalt dökmedim, hedefim altyapıyı bitirmekti. O günlerde zor günler yaşadık ama önce altyapı dedik, üstyapı nasılsa ardından gelir dedik. İlk önce su ve altyapıdan başladık, 2010 yılında altyapımızı çalışır hale getirdik. Şuanda altyapının %80 ini tamamladık, bunu da %20 lik kısmında kottan dolayı çalışmalarımız devam edecek ve kışa kadar bitirilecektir. İçme suyu konusunda %100 bir tesisatımız var ve 30 km tüm şehrin su altyapısını değiştirdik. Debisi çok yüksek bir suya sahibiz, şuandaki su saatlerinin üzerindeki vanalar tazyikten dolayı 3/1 i açık,  hepsini açsak evdeki hatları patlatıyor, o kadar debisi yüksek bir içme suyu hattına sahibiz ” dedi.

“SANAYİ VE TURİZM KENTİ BEYKÖY”

Başkan Kılıç, içme suyu haricinde, kanalizasyon, doğalgaz, elektrik, asfalt, kaldırım, peyzaj, araç parkuru, sağlık ocağı, itfaiye, sosyal tesisler ve futbol sahasının da bitirildiğini ifade ederek, turizm ve sanayi konusunda destelendikleri taktirde Beyköy’ün Düzce ilinin gelişmesinde de büyük katkılar sağlayacağını dile getirdi. Beyköy’ün Düzce ilinde turizm konusunda önemli mekanlarının olduğunu da söyleyen Osman Kılıç, “Beyköy sanayi ve turizm kenti olması yolunda çalışmalarımız var. Hedefimiz bu. Şehrin içerisinden 500 metre çıktığınızda doğaya açılan bir kapı durumundayız, bu da giriş ve çıkışlarımızda yazılıdır. Bir çok doğal güzelliklerimiz var ve biz bunun kıymetini bilmiyoruz. Torkul göleti ve Odayeri Yaylasında bir mesire alanı oluşturulmasından yanayız, şuanda ben orada kendi imkanlarımla çöp hizmeti yapmaya başladım. Bunu yapmak zorunda hissettim çümki; ben gittiğimde rahatsız oluyorsam vatandaşımızda oluyordur, ancak onlarında çöp ve çevre konusunda daha titiz olmalarını bekliyorum. İnsanlar çevre illerden gelerek oralarda kamp yapıyorlar, bu yüzde buralara tuvalet ve alış veriş yapabilecekleri yerler yapmamız gerekiyor. Turizm bu şekilde ancak canlanabilir, tanıtımımız bu şekilde daha fazla kitlelere ulaşabilir diye düşünüyorum. Buraların mesire alanına çevrilip bir işletmeciye devredilmesi konusunda da çalışmalarımız devam etmektedir” dedi.

Hedefinde belediye başkanlığından başka bir mevki olmadığını da söyleyen Beyköy Belediye Başkanı Osman Kılıç, amaçlarının Beyköy halkına en güzel şekilde hizmet edip iyi anılarak emekli olmak olduğunu ifade etti. Kılıç, “Şuanda imar çalışmalarımız devam ediyor, her şeyi vatandaş rızası ile yapıyoruz, benim için önemli olan millet bahçesi ve gençlik merkezidir. Değirmenbaşı için söz verdiğimiz şeyler var, orasının da alt ve üstyapısının biran önce bitirilmesi gerekiyor, bu yönde çalışmalarımız hızla devam ediyor. Vatandaşla dost olmak, tepeden bakmamak, insanların her zaman yanında durabilmek önemlidir. 3 dönem başkanlık yapıyorum, inşallah 5 dönemi tamamlayıp başka arkadaşlarımıza Beyköy’ü yaşanabilir bir vaziyette bırakmak amacındayım” dedi.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.