KAYNAKLAR BİRLEŞTİRİLEREK GÜÇ BİRLİĞİ OLUŞTURULACAK

Düzce Belediyesi ile Düzce El Sanatları Eğitim Merkezi Müdürlüğü kaynaklarını birleştirerek eğitimde kalitenin yükseltilmesi ve istihdamın artması için iş birliği protokolü imzaladı. Yapılan protokol ile hayat boyu öğrenme faaliyetlerine katkı sunulmasının yanı sıra istihdama da katkı sağlanacak.

KAYNAKLAR BİRLEŞTİRİLEREK GÜÇ BİRLİĞİ OLUŞTURULACAK
CİHAT TUTKUN
CİHAT TUTKUN
18 Ağustos 2021 Çarşamba 13:23

Düzce Belediyesi ve Düzce El Sanatları Eğitim Merkezi Müdürlüğü arasında, kaynakların birleştirilmesi, eğitimde kalitenin yükseltilmesi, istihdam kolaylığı ve katılımcılara sosyal yararlar sağlaması adına işbirliği protokolü imzalandı.

Kültür hizmetleri kapsamında manevi değerlere saygılı her türlü kültür ve sanat faaliyetleri ve eserlerine destek vermek,  birçok alanda özgün ve seçkin eserler oluşmasına yönelik sergiler açmak için Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Hüdaver Gösterişli ile Düzce El Sanatları Eğitim Merkezi Müdürü İsmail Ergün Belediye Encümen Toplantı Salonunda bir araya geldi.

Atılan imzaların ardından resmiyete kavuşturulan işbirliği ile hayat boyu öğrenme faaliyetlerine katkı sunulmasının yanı sıra ulusal tarım politikaları çerçevesinde, kırsal alanda istihdama yönelik meslek ve alt meslekleri kazandırma konularında açılacak kurslara katkı sağlanması hedefleniyor.


İşbirliği protokolü gereğince Düzce Belediyesi, Kültür İşleri Müdürlüğü nezdinde şu çalışmaları yerine getirecek;

İmkânlar dâhilinde gerektiğinde kursta uygulamalı eğitim için gerekli olan makine, teçhizat, malzeme ve hammaddeleri temin etmek veya masraflarını karşılamak.

Düzce El Sanatları Eğitim Merkezi tarafından açılması kararlaştırılan kursa Kültür İşleri Müdürlüğüne bağlı Düzce Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (BELMEK) ve diğer birimler aracılığı ile başvuru alarak kursiyer temini sağlamak.

Açılması kararlaştırılan kurs hakkında ı Düzce Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (BELMEK) ve diğer birimler aracılığı ile gerekli duyuru çalışmalarını yürütmek.

Düzce El Sanatları Eğitim Merkezi tarafından açılan kurs sonucunda üretilen ürünlerin sergilenmesi için yer temin etmek ve sergi düzenlemek.

İmkânlar dâhilinde üretilen ürünlerin satış ve sergilenmesi için satış ve tanıtım alanı temin etmek; ihtiyaç halinde Düzce Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından satış mağazasına personel görevlendirmek.

Düzce El Sanatları Eğitim Merkezi Müdürlüğünün Yükümlülükleri ise şu şekilde;

Kurs eğitim merkezini kurslar devam ettiği sürece açık bulundurmak.

Kurs eğitim merkezinde kurslar devam ettiği sürece görevli bir personel bulundurmak.

Kurs eğitim merkezinin ısıtma, aydınlatma, havalandırma ve su ihtiyacı karşılamak.

Kursların alanı ile ilgili her türlü teknik kitap, katalog, sürekli yayın vb. dokümanı ve ihtiyaç duyulan kırtasiye masraflarını karşılamak suretiyle temin etmek.

Kurs ve kursiyer işlemleri ile ilgili her türlü yazışmaları yapmak ve yürütmek.

Kurslarda görev alacak usta öğreticilerin mevzuata uygun olarak sigorta iş ve işlemlerini yapmak.

Kurslarda görev alacak usta öğreticilerin ek ders ücretlerini mevzuata uygun olarak ödemek.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.