BELEDİYEDE BU KADAR SIK İDARİ GÖREV VE KİŞİ DEĞİŞİMİ NORMAL DEĞİLDİR!!!

İYİ Parti Düzce Teşkilatlarından Düzce Belediyesi’ndeki çok sık yapılan personel ve yönetici değişiklikleri ile ilgili yazılı bir basın açıklaması yapıldı.

BELEDİYEDE BU KADAR SIK İDARİ GÖREV VE KİŞİ DEĞİŞİMİ NORMAL DEĞİLDİR!!!
CİHAT TUTKUN
CİHAT TUTKUN
22 Mart 2021 Pazartesi 13:03

İyi Parti Düzce Teşkilatlarından yapılan basın açıklamasında şu sözlere yer verildi ;

“Son yerel seçimlerin üzerinden 2 yıl geçmiştir. Sürekli değişen yönetim kadroları, bir türlü oturmayan idari mekanizma ve istikrardan uzak atamalar, Düzce Belediyesi özelinde, personelde ve yönetici kadrosunda güvensizlik ve tedirginlik yaratmış, sistem kurma problemi yine yönetim kurullarında yeni atamalar olarak karşımıza çıkmıştır. Artık ya ekip kalıcı olarak kurulmalı, ya da ekibi kuracak olan sistem ve bakış açısı tekrardan gözden geçirilmelidir. Bu kadar sık idari görev ve kişi değişimi normal gözükmemektedir.

 Belediye Meclisi ve Belediye Başkan Yardımcılıkları başta olmak üzere, yakın çalışma ekibini bizzat kendisi oluşturan Belediye Başkanımız Sayın Dr. Faruk Özlü’nün bu istikrarsızlık ile alakalı sorumluluk taşıdığına ve buna kalıcı çözüm üretmesi gerektiğine inanıyoruz. Biliniz ki Düzceliler artık bu hengameden yorulmuştur…

 Belediye Şirketlerine , ilçelerinde seçimleri kaybetmiş olan eski Belediye Başkanları başta olmak üzere, yeni atamalar yapılmıştır. Elbette bir Belediye Başkanının uygun gördüğü insanlarla çalışmak en doğal hakkıdır. Bununla beraber, Düzce’nin gerek genç, gerek birikimli ve gerekse de konularında uzman bunca insanı varken ve genç işsizlik tüm ülke için büyük bir sorun halinde karşımızda dururken, görevlerin sürekli aynı isimler etrafında dönmesini ve kaybettikleri seçimlere rağmen Eski Belediye Başkanlarının atanmalarını şehrimiz için doğru bulmamaktayız. Yapılan atamaların hangi  başarı ölçüsüne veya liyakat ilkesine göre  yapıldığının Düzce halkına açıklanması çok yerinde olacaktır kanaatindeyiz.

 Ayrıca, bizler masumiyet karinesine inanan insanlarız. Fakat  ‘eski görevleri ile alakalı’ yargı süreci devam eden ve yargı süreçleri kendilerinden sonraki ittifakta oldukları partinin belediye başkanlarınca başlatılan, belediye Şirketlerine atanan veya belediyede görevlendirilen eski Belediye Başkanlarının, en azından, yargı süreçleri tamamlanana kadar beklenmesinin de doğru olduğunu düşünüyor, aksi durumun toplumda güvensizliğe sebep olacağına inanıyor  ve takdiri Düzce Kamuoyuna bırakıyoruz.

 Sayın Belediye Başkanımız Dr Faruk Özlü’den talebimiz şudur ki: Artık Düzce istikrar, Düzce atamalarda liyakat, Düzce adalet ve Düzce Hizmet beklemektedir. İdari konulara siyasi bakmaktan vazgeçmediğimiz ve gençlerimizin önü açılmadığı sürece başarı da bir o kadar uzak olacak, beklentiler ve umutlar hali hazırda olduğu gibi yerini hayal kırıklıklarına bırakmaya devam edecektir.

Görevden alınmanın ‘şükran’ ile karşılandığı bu günlerde görevden alınan yetkililerin de sosyal medya hesaplarından ‘Şükranlarını ’ sunup sunmayacaklarını da merakla bekliyoruz”

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.