CHP İL BAŞKANI TOZAN'DAN VEKİL FEVAİ ARSLAN'A CEVAP GELDİ

CHP İL BAŞKANI TOZAN'DAN VEKİL FEVAİ ARSLAN'A CEVAP GELDİ
11 Nisan 2018 Çarşamba 14:04

Akp Nisan Ay’ı İl Danışma toplantısında konuşan Milletvekili Fevai Arslan’nın ‘’Hiç boynumuzu bükecek bir durumumuz yok.Şu yapılmadı diyenlere soruyorum Düzce’ye ne yapılmadı’’ sözlerine Chp İl Başkanı Zekeriya Tozan’dan yazılı bir açıklama ile cevap geldi.Tozan açıklamasında Devlet hastanesinden otogara,hava kirliliğinden park bakımı adı altında ki şaibeli ihalelerden  çözülmeyen çöp problemine  kadar bir çok sorunu gösterdi ve ekledi: ‘’boynu dik olan milletin karşına da çıkar yargının karşısına da’’ dedi.

Partisinin İl Danışma toplantısında konuşan Fevai Arslan’ın açıklamasına baktığımızda; ‘’Hiç boynumuzu bükecek bir durumumuz yok.Şu yapılmadı diyenlere soruyorum Düzce’ye ne yapılmadı’’, ifadelerini kullandığını görüyor ve boynu dik olanlardan alamadığımız cevapları Sn.Arslan’dan istiyorum.Ayrıca düzcenin sorunlarını konuşmak için  Partinizin Yetkililerini defalarce tartışma programına davet ettim.Başınız dik ise neden karşimıza çıkmıyorsunuz?

BOYNU DİK OLANLAR BUNLARI GÖRÜR

-Devlet hastanesi yapıldı Çernobil faciasından çıkmış gibi.Elektrik kesildiğinde jeneratörleri çalışmıyor.Zemin katlardan su sızıyor.Bize Jeneratörlerin bu nedenle çalışmadığı bilgisi geldi.Gidip bakmak zahmetine katlandınız mı acaba?

-Terminal binası yapıldı fakat her yağmurda ulaşım aracı için bot gerekiyor. Yüklenici firmaya bakıldığında kamu ihalelerinde başı çeken yandaş firma olduğu göze çarpıyor. Terminalin bağlantı yolu hâla yok, esnaf kan ağlıyor.

-Hava kirliliği çözüldü de haberimiz mi yok.Satışı yasak olan kömür yıllardır oy için bedava dağıtılıyor.Bu konuda kanun teklifi verdik,partiniz teklifi genel kurula indirmedi. Parklarda ki çöpleri ise gönüllü Stk’lar topluyor.

-Fabrikalar bir bir kapanıyor grev yapan işçilerin sesi duyulmuyor ama TSO kendi ikbali peşinde.

-Katı atık tesisi ihalesi ve bitmeyen tesisse bitmiş gibi ödenen 16 milyon için tek kelime edilmiyor.Yargıya taşıdık,bize dönen yok. Ne hikmetse kendi icraatları olan tesis için başı dik olanlara yerinde anlatalım dedik,davete icabet edilmiyor.

-Akçakoca hariç,ilçelerin lağım ve diğer atıkları Melene dökülüyor.Arıtma tesislerini yaptınız da bizim mi haberimiz yok.

-Yağmur yağınca caddeler Dereye dönüyor.

-Okullardaki ikili eğitim sorununu mu çözdünüz?

-Düzce'nin ortasından geçenin aklında Düzce'ye dair tamirhane görüntülerinden başka bir şey kalmıyor.Kentsel dönüşüme ne oldu?

-Seçim vaatlerinde olan Efteni Gölü,Kardüz Yaylası,AsarDeresi,Kentsel dönüşüm,Hızlı Tren gibi projeler ortada yok,anımsayan hiç yok.

-Küçük sanayi sitesi ve Beyköy yollarını gören, bilen ve dillendiren hiç yok.

-Her köşe başını ücretli otoparka çevirenlerden rahatsız olan yok, otopark paralarını iç edenlerden hesap soran yok.

-Fındık üreticisinin sesini duyan yok, rekolte ile oynayanlara dokunan yok. Fındık için dilek tutup balon uçuranlara söylenecek sözümüz yok.

-140 Milyonu aşan Düzce Belediyesinin borcunu konuşan yok bu borcun nerelere yapıldığını açıklayan yok.

-Vatandaşın ekonomik durumunu gözeten yok fakat şehrin her yerini Tedes ile doldurup borç kapatmayı amaçlayan çok.

-Düzce'in çevre yolları yok.

-Bu memleketin hala bir otoban çıkışı yok.Düzce merkeze hangi ilçeden giriş çıkış yapıyorsunuz?

-Yandaş Ankara'lı firmaya 10 milyon TL ye ot biçme,çiçek sulama ihalesi;Cahit Aydın'a yıllarca ihalesiz park verdiniz ve hala boynunuz dik ise diyecek bir şey yok.

-Şaibeli bolca ihale yaptınız.Devleti zarara uğrattınız.Lİyakatsız kişileri de torpille işe aldınız.

  Bizim yaşadığımız Düzce'nin hali bu.Siz nerede yaşıyorsunuz Sn.Vekil?

BOYNU DİK OLAN HER YERDE DİK OLUR

Siyasi partiler ve siyasetçilerin elbette boynu dik olmalıdır. Fakat bu iddia için şeffaflık ve hesap verilebilirlik önemlidir.Söz ve eylem uyumlu olmalıdır.Tüyü bitmemiş yetim hakkı karşısında susanlar ancak kendi partilerinin toplantısında trübünde oynamak amaçlı bu tarz konuşurlar.Aksini iddia edebiliyorsalar öncelikle giydikleri siyasi gömlekleri gereği açık oturumda karşımıza çıkarlar millete hesaplarını verirler. Sonrasında başta, Yeypaş,İntaş gibi Belediye Şirketlerinde olup bitenler,ihaleler,torpiller başta olmak üzere tüm konuları yargıya taşırlar. Unutmamak gerekir ki; haklı olan, şeffaf olan Milletin karşısına çıkmaktan da yargının karşısına çıkmaktan da korkmaz ve çekinmez.Boynu dik olmakta tam olarak budur’.

banner3
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.