İSKİ MÜDÜRÜNDEN KASAPOĞLU’NA BÜYÜK SAYGISIZLIK

Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Celal Kasapoğlu, İSKİ Genel Müdür Vekili Raif Mermutlu'ya üslubu nedeniyle sert tepki gösterdi.

İSKİ MÜDÜRÜNDEN KASAPOĞLU’NA BÜYÜK SAYGISIZLIK
Metehan
Metehan
01 Ocak 2020 Çarşamba 20:28

Düzce Melen Havzasından aldığı su ile İstanbul’un su ihtiyacını karşılayan İSKİ, yıllardır Düzce'nin suyunu kullanıyor ve Düzce'ye teknik donanım, bakım onarım ile ilgili hiç destek vermiyor. 
Kurumun başında bulunan İSKİ Genel Müdürü, Belediye Başkan Yardımcısı Celal Kasapoğlu ile yaptığı görüşmede takındığı üslup Kasapoğlu'nu ve Düzcelileri şok etti. 

Celal Kasapoğlu'nun Düzce'nin suyu ile ilgili taleplerine saygısızca cevaplar veren İSKİ Genel Müdür Vekilinin davranışları sonucu Kasapoğlu toplantıyı terk etti. Yaşanan bu olumsuz hadisenin üzerine Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Celal Kasapoğlu sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. 

İşte Kasapoğlu'nun açıklaması:

“Altyapi konusu Düzce nin yaşadığı en önemli sorunların başında gelmektedir. Artan nüfus ile birlikte mevcut altyapımız kapasite anlamında yetersiz kalmakta ve yıllar icinde meydana gelen yıpranmalardan ötürü yenilemeye ihtiyaç duymaktadır. Ayrıca yeni gelişen bölgelerimizde de yeni hatlar inşa edilmesi gerekmektedir. 
 

İçme suyu, yağmur suyu ve kanalizasyon hatlarında yapılması gereken düzenlemenin yani sıra, arıtma tesisleri ve su kaynaklarının korunaklı hale getirilmesi konusunda da çeşitli iyileştirmeler yapılmalıdır. 
 

İstanbul’un beslendiği bir su havzasında bulunuyor olmamız konunun daha üst ölçekte bir öneme sahip olduğunu göstermektedir. Bu anlamda ISKI, kaynaklarimizi korumaya yönelik olarak Düzce’deki sektörel yapılanmaya ilişkin çeşitli kısıtlar getirdiğini ve daha da gelmesi gerektiğini belirtmektedir. 
Biz herhangi bir kurum ya da bölgenin ihtiyaçlarından bağımsız olarak mevcut kaynaklarımızı koruma çabası içindeyiz. Suyumuzu, toprağımızı, havamızı daha sağlıklı hale getirmek zorundayız. Çünkü Düzce’nin geleceği adına bu konunun son derece önemli olduğunu biliyoruz. 

 

Bugün bu kapsamda İSKİ ye yaptığımız ziyaret maalesef bir kuruma ve kurum yöneticisine yakışmayan bir yaklaşımdan ötürü sonuçsuz kaldı. 
 

İSKİ Genel Müdürünü ziyaret edip, yapmak istediğimiz çalışmalar için görüş ve katkılarını almak istedik. Fırsat bulup daha kendimizi ifade edemeden ' Siz yan gelip yatacaksınız, bizden de borularımızı değişmemizi isteyeceksiniz ' diyerek başlayan konuşmasını ' Melen babanızın mali değil', ' Bana ne sormaya geldiniz, boru çapı mı? ' gibi seviyesiz, üslupsuz bir şekilde devam ettirince kendisiyle konuşacak hiç bir konumuzun olmadığını söyleyip ayrıldık. 
 

Biz yine çalışmalarımıza devam edeceğiz. Düzce’ye kazandırılması gereken projeler için tüm gayretimizi ortaya koyacağız. Yalnız sunu belirtmek gerek, 
İSKİ; Düzce deyince sürati kararan, Düzcelileri medeniyetten uzak insanlar ve İstanbul’un su deposundaki işgalciler gibi gören, Düzce’nin resmi kurumlarını ciddiye almayan, saygi ve edep yoksunu, insan gibi görünen ama insan gibi davranma kabiliyeti olmayan biri tarafından yöneltilmektedir.”ifade elerine yer verdi.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.