YILMAZ ; BİZ BU OYUNA GELMEYECEĞİZ, SAĞLIK EKİP İŞİDİR!

SES Düzce İl Temsilcilik Eş Başkanı Cemal Yılmaz, Düzce Üniversitesi hastanesi poliklinik girişinde basın açıklaması düzenledi.

YILMAZ ; BİZ BU OYUNA GELMEYECEĞİZ, SAĞLIK EKİP İŞİDİR!
CİHAT TUTKUN
CİHAT TUTKUN
02 Aralık 2021 Perşembe 13:13

Sağlık Emekçileri Sendikası, Dün akşam Meclisten geçen yasa teklifinde hiçbir Sağlık Meslek Örgütünün öneri, görüş ve düşüncesi alınmadan liyakat sahibi olmayanlar tarafından hazırlandığı gerekçesi ile Düzce Üniversitesi hastanesi poliklinik girişinde basın açıklaması düzenledi. Sendika Başkanı Cemal Yılmaz, Biz Sağlık Emekçileri farklı ünvanlarda olsak da hizmeti beraber yürütmekteyiz.  Kimse bu birlik ve beraberce ekip halinde sağlık hizmeti sunduğumuzu unutmamalıdır. Ekibi bir birine düşürecek her türlü eylemden, düşünceden uzak durulmalıdır diyerek basın açıklamasına şöyle devam etti “ Pandemi dönemi özellikle göstermiştir ki, tüm sağlık hizmeti veren Sağlık Emekçileri çalışmada, izin kullanmada “Sağlık Personeli” olarak değerlendirilip aynı kategoriye alınırken ödemelerde ayırım yapılmış olması daha doğrusu yapılıyormuş gibi yapılması kabul edilemez.

Biz Sağlık Emekçileri her türlü mücadeleyi birlikte sürdürmeye, alanda da iş yerinde de birlikte çalışmaya ve yan yana yürümeye devam edeceğiz. Bütün bunlar olurken Toplu Sözleşme Masasında eli boş kalkan yetkili olduğunu söyleyen sendikalar Sağlık Emekçileri ve diğer Kamu Emekçilerini 400 lira aldatmacasıyla gözünü boyamaya çalışmaktadır.

Dün akşam Meclisten geçen yasa teklifinde hiçbir Sağlık Meslek Örgütünün öneri, görüş ve düşüncesi alınmadan liyakat sahibi olmayanlar tarafından hazırlandığı açıkça görülmektedir.

Biz bu oyuna gelmeyeceğiz! Sağlık Ekip İşidir!

Defalarca dile getirdiğimiz gibi ek gösterge tüm ünvanları kapsayacak şekilde eğitim durumuna göre düzenlenmelidir! Ek ödemeler maaşa yansıyacak şekilde yine adil bir düzenleme ile yasalaştırılmalıdır! Ücret artışları eğitim-görev durumuna göre tüm sağlık emekçilerini kapsayacak şekilde ayrıştırmadan adil düzenlenmelidir!

Gerçek fiili hizmet (yıpranma) kanunu tüm sağlık emekçilerini ve geçmişteki hizmetleri yok sayılmadan yeniden düzenlenmelidir!Yapılacak tüm düzenlemelerde Sağlığın Ekip işi olduğu asla unutulmamalıdır! Sağlık Hizmetlerinde tüm sağlık emekçilerinin (her ünvandaki) emeği vardır. Çalışma barışı bozulacak düzenlemelerden kaçınılmalıdır!

Hasta bakımını ve tedavisini yürüten hemşirenin, görüntüleme alanında çalışan radyoloji teknikerlerinin, her türlü tetkikleri çalışan laborantların, sağlık hizmeti üretiminde aktif rol alan hastabakıcıların, şoförün, teknik hizmetler ve yardımcı hizmetler sınıfı çalışanlarının emeğinin göz ardı edildiği, is barışını bozan ve ayrışmaya yol açan bu düzenlemeyi kabul etmiyoruz. Bütün bu meslek gruplarının emeğinin yok sayıldığı bir sistemde sağlık hizmeti üretilemez.

Tüm Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçilerine buradan bir kez daha sesleniyoruz! Hiçbir hak ve menfaatimizi korumayan hatta her geçen gün daha fazla mağdur eden sendikalara olan desteğinizi çekin! Sağlık ve Sosyal Hizmet alanında etkili olan SES imize üye olmaya, bizlere destek vermeye ve birlikte mücadeleye davet ediyoruz.

Yaşasın Onurlu Emek Mücadelemiz! Yaşasın SES!         

                                                                                                             

                                                                                                                            

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.